Birlikte sürüşten alınan keyif

Yepyeni Mazda CX-5 ile sürüş keyfinin yeni boyutlarını deneyin. İç ve dış kısmı tamamen yenilenen SUV'umuz, sürücü için olduğu kadar yolcular için de konforlu ve caziptir. Sürüş keyfi için tasarlanan ve üretilen yepyeni Mazda CX-5, araçtaki herkese otomobille mükemmel bir bağ ve bütünlük hissi anlamına gelen güçlü Jinba Ittai hissini verir.

KODO Tasarımı evrimi ve benzersiz işçilik sayesinde, şık dış görünüş, yeni canlı Kristal Ateş Kırmızısı rengiyle belirgin ve amaca uygundur. Geniş, insan merkezli kabin ise tüm yolcular için sessiz, hassas ve konforludur. Aile ve arkadaşlarla yapılan uzun ve eğlenceli yolculuklar için mükemmeldir. Gelişmiş i-ACTIVSENSE güvenlik teknolojisi sayesinde herkes konforlu bir biçimde sürüşün keyfini çıkarabilir. Üstün sürüş keyfini paylaşın. 

 

Yeni Kristal Ateş Kırmızısı gövde rengi

Trafik İşareti Tanıma Özelliğine Sahip (navigasyon ile) Yeni Aktif Sürüş Ekranı

Sürücü çevresinde yeni iç tasarım

G-Vectoring Kontrolü ile iyileştirilmiş direksiyon ve tutuş performansı

i-ACTIV Dört Tekerlekten Çekiş

Maksimum hız: 179 km/s

Hızlanma: 10,7 saniyede 100 km/s

Ortalama yakıt tüketimi: 6,6 l/100 km

CO2 emisyonları: 155 g/km

 

 

TASARIM

Mazda'da sürüş keyfi sağlamak ve otomobil ile sürücü arasında güçlü bir bağ kurmak için tasarım ve mühendislik işlemleri uyum içinde yürütülür. KODO Tasarımından doğan yepyeni Mazda CX-5, enerji ve hareketle dolu olup en iyi aerodinamiklerin yanı sıra iyileştirilmiş performans ve tutuş sunar.

Kristal Ateş Kırmızısı, uzman bir ustanın elinden çıkmış kadar güzel kaplamaya ve derinliğe sahip canlı ve yeni bir boya rengidir. Otomobilin KODO tasarımının güzelliğini vurgulayan bu yeni renk, olağanüstü düzeyde canlı ve enerjiyle doludur.

 

 

PERFORMANS

SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ, yepyeni Mazda CX-5'in daha fazla sürüş keyfi için sizinle uyum içinde çalışmasını sağlar. Yenilikçi G‑Vectoring Kontrol sistemimiz, direksiyon ve tutuşu daha hassas ve iyileştirilmiş hale getirmektedir. İnsan merkezli mühendislik yaklaşımı, her lastikteki yükü optimum hale getirmek için motor torkunu ayarlar. SUV'un ağırlık merkezinin daha yüksek olması nedeniyle, avantajlarını fark edeceksiniz. Direksiyon hassastır; tutuş iyileştirilmiştir ve yolcular daha kusursuz ve daha konforlu sürüşün keyfini çıkarabilir.

 

i-ACTIVSENSE AWD

Sürücülerimizin otomobille bağ kurması için uyguladığımız bir diğer yöntem ise akıllı i-ACTIVESENSE AWD güvenlik teknolojilerimiz. Sürücünün potansiyel tehlikeleri fark etmesine, mümkün olan durumlarda çarpışmayı önlemeye ve kaçınılmaz durumlarda kazaların şiddetini düşürmeye yardımcı olmak için saniyede 200'ü aşkın ayar üzerinde 27 sensör tarafından hesaplama yapılmaktadır.

 

GELİŞMİŞ GÜVENLİK

Mazda'nın güvenlik yaklaşımı, siz ve yolcularınız için birinci sınıf korumanın ötesine geçer. Gelişmiş i-ACTIVSENSE güvenlik teknolojilerimiz sizi Jinba Ittai sürüş keyfiyle ödüllendirir.

Siz sürüşün keyfini çıkarırken, kameralar ve sensörler, kaza olasılığını minimum düzeye düşürmek için riskleri erkenden tespit ederek size güven verir. En yeni Mazda Radar Hız Kontrolü ve Trafik İşareti Tanıma Özelliğine(navigasyon ile birlikte) sahip Aktif Sürüş Ekranı ile donatılmış yepyeni Mazda CX-5, hız sınırlarını ve diğer yol işaretlerini doğrudan sürücünün ön camına yansıtarak bilgilendirilmenizi ve güvende olmanızı sağlar.