İkonik, en çok satan roadster – saf sürüş keyfi için tasarlandı

Ultra sportif yeni Mazda MX-5'in büyüleyici görünümü ve mükemmel hatları devrim yaratan KODO – Hareketin Ruhutasarımını göz zevkine özellikle hitap eden bir hale getiriyor. Bu iki koltuklu otomobilde oturup rüzgarı hissettiğinizde MX-5'in saf sürüş keyfi için tasarlandığını anlayacaksınız.

Ödüllü SKYACTIV Teknolojimiz ve "gram stratejimiz", bu kompakt, hafif spor otomobilin nefes kesici bir sürüş hissi sunmasını sağlıyor ve MX-5 ile aranızda derin Jinba-Ittai bağı oluşturuyor. Bu his yenilikçi dahili MZD Connect Bilgi-Eğlence sistemi ve vücudunuzun bir uzantısı gibi çalışan i-ACTIVSENSE güvenlik özellikleriyle geliştiriliyor.

 

Saf sürüş keyfi için iki kişilik araç

Benzersiz hafif SKYACTIV gövde

Dünyanın en çok satan roadsteri

Özel Mazda Jinba-Ittai – sürücü ile otomobilin birliği 

Maksimum hız: 204*- 214** km/saat

Hızlanma: 8,3* - 7,3** saniyede 0-100 km/s

Yakıt ekonomisi: 6,0* - 6,6** l/100 km

CO2 emisyonları: 139* - 154** g/km

 

 *SKYACTIV-G 1.5L motor ile.

**SKYACTIV-G 2.0 L motor ile.

 

Ödüller Yenilikçi tasarıma ödüllü takdir

 

 

Dördüncü nesil ikonik MX-5, çığır açan üstün tasarımları için bu yıl yapılan başvuruların yalnızca %1,6'sına verilen ve yarışmanın en prestijli ödülü olan "Red Dot: En İyinin En İyisi" ödülünü kazandı. KODO çizgileri ve formları, Mazda araçlarının enerjisini ve atletik “hareketli” doğasını yansıtıyor.

 

 
Yeni Mazda MX-5 Japonya Yılın Otomobili 2015-2016 ödülünü kazandı. Böylece Mazda’nın iki kişilik ikonik modeli kendi ülkesinin bu en prestijli otomobil ödülünü, bir önceki nesliyle 2005-06’da aldıktan sonra, ikinci kez kazanmış oldu. Yeni MX-5 aynı zamanda, 2012-13’te Mazda CX-5 ve 2014-15’te Mazda2’nin kazandığı ödüllerle birlikte dört yıl içinde, Mazda’nın büyük takdir toplayan yeni nesil ürün gamından bu ödülü kazanan üçüncü Mazda modeli oldu.

 

 
Yeni Mazda MX-5 gitgide zenginleşen ödül koleksiyonuna yüksek prestijli bir ödülü daha ekledi: 2016 What Car? En İyi Convertible Ödülü. İkonik orijinal versiyonundan beri en hafif MX-5 olan Yeni Mazda MX-5 şimdi daha kısa, daha alçak ve daha geniş. En kısa ön ve arka çıkıntıları, en alçakta konumlanmış ağırlık merkezi, dinamik oranları ve Mazda’nın KODO: Haraketin Ruhu stili ile Yeni Mazda MX-5 modern bir şekilde sürüş keyfine odaklanıyor.

 

 

 

Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM)

Bir aracın kör noktanıza girmesi veya arkadan yaklaşması durumunda sistem, alarm ve yanıp sönen kapı aynası göstergeleri ile sizi uyarır. Otomobilinizin arkasındaki alan boşalınca alarm durur ve güvenle manevra yapmanıza olanak verir.

 

SKYACTIV-GÖVDE ve SKYACTIV-ŞASİ

Alüminyum ve ultra yüksek çekme dayanımlı çelik gibi hafif malzemeler kullanarak yeni bir SKYACTIV-GÖVDE ve SKYACTIV-ŞASİ geliştirdik. Bu da gövdenin ağırlığını %15 düşürürken sağlamlılığını ve dayanımını artırmamıza olanak verdi.

 

Güç Aktarım Organları

Bu yüzden de gaz pedalına bastığınızda MX-5 tam, kusursuz güç ile yanıt verir. Sportif roadster'ın gerçek anlamda "sesini" bulduğu an da işte bu andır – boğucu bir egzoz sesiyle başlar ve heyecan verici motor sesine ulaşır.

 

Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC)

Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC), otomobilinizi daha güvenli hale getirir ve gece sürüşlerini kolaylaştırır. Sistem, ön farlara gömülü sensörleri kullanarak karşı yönden gelen araçların ön farlarını veya önden giden araçların arka lambalarını algılar.