Heyecan verici ve dinamik sürüş performansı, gelişmiş güvenlik ve konforla buluşuyor

2017 Mazda3 sedan, birçok ödüllü ve gelişmiş SKYACTIV Teknolojisini kucaklıyor. Aerodinamik, hafif gövde tasarımı, hassasiyet ve çeviklik sağlarken kalkıştan itibaren hassas ve dinamik bir sürüşü garantiler; aynı zamanda Mazda’nın efsanevi ’sürmesi keyifli’ deneyiminden ödün vermeden yakıt verimliliği sunar. Mazda3’ün şanzımanları, sportif bir performans için yumuşak ve hızlı vites geçişleri sağlar, i-stop (başlatma/durma sistemi) ise çevre dostu bir performans hedefler. Mazda’nın özel Jinba-Ittai — otomobil ve sürücü tek vücut kavramı, bütünleştirilmiş motor, şanzıman, şasi ve gövde kontrolü sağlayan SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ teknolojileri ile daha da geliştirildi.

i-ACTIVSENSE sistemi, size cömert güvenlik ve konfor seviyeleri sunmak amacıyla 2017 Mazda3 sedanın her bölgesinde çalışır.

  • Şerit Takip Desteği, şeritten çıkmak üzere olduğunuzda araca yön vermenize yardımcı olur
  • Sürücü Dikkati Uyarısı, sürüş davranışınızı izler ve mola vermeniz için sizi uyarır
  • Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi, önünüzdeki araçlara göre mesafenizi izler
  • Çarpışmaları önleyen Gelişmiş Akıllı Şehir İçi Fren Desteği artık yaya tanıma özelliğine sahip ve arkada da mevcut

 

Ayrıca 2017 Mazda3 sedan, geri görüş kamerası, Arka Trafik Uyarısı ve Kör Nokta İzleme Sistemi, Trafik İşareti Algılama (sadece navigasyon ile birlikte), Yokuş Kalkış Desteği (HLA) ve çok daha fazlasını sunuyor.

  

G-Vectoring Kontrolü

 G-Vectoring Kontrolü, Mazda’nın SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ teknolojilerinin ilkidir. Bu teknoloji, motor torkunu yönlendirme girdilerine cevaben birleştirilmiş şekilde ayarlar, yumuşak ve etkili tekerlek hareketi sağlamak için her lastiğin dikey yükünü optimize eder. Bunun sonucunda, direksiyon ve tutuş performansını önemli düzeyde iyileştirerek yolcular üzerinde daha yumuşak hızlanma etkisi ve daha konforlu bir sürüş sunar. 

*Mazda6 G-Vectoring Kontrolü resmi referans amaçlıdır.

 

SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ

Mazda’nın insan merkezli felsefesi, yeni piyasaya sürülen SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ teknolojisi ile daha da geliştirildi. Otomobilin, otomobil ve sürücü arasındaki, Mazda araçlarını diğerinden ayıran bir bağlılık anlamına gelen Jinba-Ittai hissini artırmak üzere, entegre motor, şanzıman, şasi ve gövde kontrolü sağlar.

SKYACTIV motorlar ve şanzımanlar 

2017 Mazda3 sedanın 120 PS gücündeki SKYACTIV-G benzinli ve 105 PS gücündeki SKYACTIV-D motorları, düşük emisyonlar ve rekabetçi yakıt ekonomisi ile üstün sürüş performans sunar. Her iki motorumuz, sorunsuz geçiş yapan altı ileri vitesli SKYACTIV-MT manuel veya SKYACTIV-Drive otomatik şanzımanla eşleştirilebilir.

 

Yaya Tanıma özellikli gelişmiş SCBS

2017 Mazda3 sedanın gelişmiş SCBS teknolojisi, artık yaya tanıma özelliğe sahip olup siz ve çevrenizdekiler için şehirde daha fazla güvenlik sağlar. Yerleşik kamera, öndeki araçla mesafeyi ve mesafenin kapanma hızının yanı sıra yayalar gibi diğer algılanabilir nesneleri izler, çarpışma olasılığı durumunda otomatik olarak fren uygular. Üstelik aracın arkasında da çalıştığı için geri giderken de size ekstra güvenlik sunar.

Aktif Sürüş Ekranı

Sürücünün görüş alanına yerleştirilen Aktif Sürüş Ekranı, dikkatinizi yoldan ayırmadan önemli sürüş bilgilerini görüntülemenize olanak tanır. Artık daha yüksek parlaklık, netlik ve çözünürlük sağlayan tam renkli görüntü sunuyor ve böylelikle tüm ortamlarda görünürlük ve okunabilirliği önemli düzeyde arttırıyor. Gösterilen bilgiler, araç hızı, hız kontrol sistemi, adım adım yönlendirme (navigasyon ile), mesafe ve şerit yönlendirmesi, Şerit Takip Desteği, Trafik İşareti Tanıma (navigasyon ile), Radar Hız Kontrol Sistemi, gelişmiş SCBS ve diğer.

 

Trafik İşareti Algılama

2017 Mazda3 sedanın Trafik İşareti Algılama özelliği, hız işaretlerini otomatik olarak algılayarak Aktif Sürüş Ekranında görüntüler. Böylelikle trafik işaretlerinin gözden kaçması riskini minimum düzeye düşürerek sürüşü daha güvenli hale getirir. Hız sınırının aşılması durumunda veya girilmez işaretinin belirsiz olması durumunda, sürücü sesli uyarı ve gösterge ışığı ile uyarılır. (sadece navigasyon ile birlikte mevcuttur.)