Keyifli kullanım karakteri ile akıllı performansı birleştirir

Mazda'nın etkileyici SKYACTIV Teknolojisi, kontrol, konfor ve yakıt verimliliği sunarken CX-3'ün eğlenceli yönünü deneyimlemenize de olanak tanır. Dolayısıyla gittiğiniz her yerde, çevik ve hızlı tepki veren yol tutuşu ile üstün sürüş dinamiklerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu kompakt SUV'un performansı, Jinba Ittai birlik duygusunu hiç olmadığı kadar arttırırken saf sürüş keyfini deneyimlemenize olanak tanıyan SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ teknolojisi ile iyileştirildi. CX-3'ün her bileşeni, en yüksek düzeyde kontrol, maksimum konfor ve optimum yakıt verimliliği sağlamak üzere tasarlandı.

Ayrıca, sizi sürekli olarak izleyen ve her durumda destek sağlayarak tamamen güvenli bir biçimde ve kolaylıkla otomobilinizi sürmenize olanak tanıyan i-ACTIVSENSE güvenlik özelliklerimizi de geliştirdik. Etkin güvenlik konusunda bir lider olan Mazda CX-3, Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi, Sürücü Dikkat Uyarısı, Arka Trafik Uyarısıyla Kör Nokta İzleme, Trafik İşareti Algılama ve geri görüş kamerası gibi yenilikçi teknolojilerden oluşan kapsamlı bir yelpaze sunar. Akıllı Şehir İçi Fren Desteği başka bir otomobile ya da yolcuya çok yaklaşmanız halinde otomatik olarak fren yapar; Mazda Hız Kontrol sistemi ise önünüzdeki otomobille aranızdaki mesafenizi korur.  

 

SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ

Mazda'nın otomobil ile birlik hissini ifade eden Jinba Ittai felsefesine yönelik bitmeyen tutkusu, SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ teknolojisinin ortaya çıkmasını sağladı. Söz konusu araç dinamikleri motor, şanzıman, şasi ve gövde kontrolü sağlayarak çevre ve güvenlik performansını yükseltir; böylelikle arkanıza yaslanıp rahatlayabilir ve sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

 

G-Vectoring Kontrolü

G-Vectoring Kontrolü sayesinde, Mazda CX-3'ü kolayca ve kusursuz bir şekilde kontrol edebilirsiniz. SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ Teknolojileri serisinin ilki olan bu özellik, direksiyon müdahalelerine yanıt olarak motor torkunu akıllı şekilde ayarlar ve otomobil yükünü optimize eder. Bunun sonucunda, çok daha heyecan verici bir sürüş ve daha akıcı bir hızlanma için direksiyon kontrolü ve yol tutuş performansında etkileyici bir iyileştirme elde edilir.

 

Trafik İşareti Algılama

Mazda CX-3'te aksesuar olarak sunulan navigasyonun bir özelliği olan Trafik İşareti Algılama sistemi (TSR), yol işaretlerini otomatik olarak algılayıp sürücüyü bilgilendirerek sürüş keyfine odaklanmanıza yardımcı olur. İleriyi görüntülemek için öne doğru dönük bir kamera kullanarak hız sınırlarını, hız işaretlerini ve girilmez işaretlerini Aktif Sürüş Ekranında belirtir ve hız sınırlarını aşmanız durumunda, sizi uyararak her zaman bir adım önde olmanızı sağlar. 

 

i-ACTIV AWD

Yüksek verimliliğe sahip, yeni nesil i-ACTIV AWD sistemi, Jinba Ittai sürüş deneyiminin ve güçlü performansın yakıt ekonomisinden ödün vermeden keyfini çıkarmanıza olanak tanır.

Son teknoloji ürünü sensörler, sürekli olarak yol yüzeyi koşullarını ve sürücünün hareketlerini izler. Ardından, akıllı sistem, dinamik ve güvenli bir sürüş sağlamak için en yüksek çekişle tekerleklere güç aktarır.

 

Kör Nokta İzleme

Dış aynaların kör noktalarını tarayan Kör Nokta İzleme (BSM) sistemi, tehlikeli bir biçimde şerit değiştirmenize engel olmak için görünmeyen otomobillere karşı uyarı verir. Dış aynadaki LED ile birlikte bir uyarı sesi verilir; böylelikle daima neler olup bittiğinden haberdar olursunuz. Ayrıca BSM, bir park alanında geri manevra yaparken bir otomobilin yaklaşması halinde sizi uyarmak üzere Arka Trafik Uyarısı ile uyumlu bir şekilde çalışır.

 

Mazda Radar Hız Kontrolü

Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi (MRCC), öndeki otomobille arada bulunan mesafeyi ve hızı hesaplamak için milimetre dalgalı radar kullanır ve sizi güvende tutmak için otomobilin hızını otomatik olarak kontrol eder. Belirli bir hız aralığında çalışan MRCC, uzun sürüşlerde ve otobanlarda sürücü üzerindeki yükü hafifletmek için öndeki otomobile olan mesafeyi otomatik olarak ayarlar ve korur.

 

İdeal Jinba Ittai'ye Doğru

Mazda, sürücü ile otomobil arasında bir birlik duygusu yarattı. İnsan merkezli yaklaşımımız, tasarımımızı, teknolojimizi ve performansımızı yeni seviyelere taşıdığı için tam olarak beklediğiniz gibi bir sürüş keyfini deneyimleyebilirsiniz. Sürüş dengesi ve konforundaki iyileştirmeler, CX-3'ün her zamankinden daha hızlı tepki verdiği anlamına gelir. Doğal ses yumuşatıcı ve geliştirilmiş NVH ise rahatlatıcı bir kabinin atmosferinin keyfini çıkarmanızı sağlar.

 

Sürücü Dikkat Uyarısı

Sürücü Dikkati Uyarısı (DAA) sistemi, 65 km/sa üzerindeki hızlarda devreye girer ve yorgunluğun neden olduğu kazaları engellemek amacıyla sürücü davranışlarını "öğrenmeye" başlar. Sürüş sırasında CX-3'ün hareketlerini izleyen akıllı sistem, sürücüye, konsantrasyonunu kaybettiğini gösteren bir davranış değişikliği algılarsa, dinlenmek için mola vermeyi önerir. Bu, tamamen güvenli bir biçimde otomobil kullanmanızı sağlayan bir diğer güvenlik özelliğidir.

 

Gelişmiş Akıllı Şehir İçi Fren Desteği

SCBS öndeki otomobille aranızdaki mesafeyi ve yaklaşma hızını izlemek için yerleşik sensörleri sayesinde otomobilinizi daha güvenle kullanmanıza yardımcı olur. Artık Yaya Tanıma özelliğini de içeren bu akıllı sistem, düşük hızlı bir çarpışma olasılığında, etkiyi önlemek ya da minimum düzeye indirmek için acil durum freni uygular ya da otomatik olarak frene basar. CX-3'teki bu özellik ayrıca, geri giderken düşük hızlı çarpışmaları engellemeye yardımcı olur (SCBS-R).