MX-5'in eşsiz sürüş dinamiklerinin keyfini yaşayın

Bu ikonik roadster, sürücünün vücudunun bir parçası gibi davranarak saf sürüş keyfini en üst seviyede sunuyor. SKYACTIV teknolojisi ile üretilen ilk MX-5 olarak selefinden daha hafiftir. Gövdenin bu daha şık ve daha rijit yapısı, şimdiye kadarki en alçak ağırlık merkezi sayesinde sürüş keyfini maksimuma çıkarır.

i-ACTIVSENSE güvenlik özelliklerimiz, size yardımcı olacak uyarılar yaparak ekstra koruma sağlar. Bu sayede siz sadece sürüş keyfine odaklanabilirsiniz.

 

Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM) 

Yeni Mazda MX-5 her iki yan şeritteki yaklaşan araçları 45 metrelik bir mesafede sürekli takip eder.Bir araç kör noktaya girdiğinde sistem sizi sesli ve yan aynalardaki ışıklar ile görsel olarak uyarır. Uyarılar aracın arkasındaki alan boşalana kadar devam eder. 

 

SKYACTIV Gövde ve Şasi 

Mazda MX-5, bizim Jinbai Itta dediğimiz maksimum sürüş keyfini vermek üzere hafif ve tepkisel kullanım ile üstün bir yol tutuş sunar. Bütün bunlar sürücünün kendisini aracıyla aynı varlıkta bütünleşmiş gibi hissetmesini sağlar. 

Alüminyum ve yüksek çekme dayanımlı çelik gibi düşük ağırlıkta malzemelerle geliştirilen SKYACTIV gövde ve şasi, ağırlığın %15 azaltılmasına yardımcı olmasının yanı sıra yüksek.

 

Motorlar ve şanzımanlar

SKYACTIV motorlardan 6 ileri şanzımana kadar her detay MX-5 için özel olarak ayarlandı. 

Bu nedenle MX-5, gaz pedalına bastığınız anda net ve sorunsuz tepki verir. Motor ilk çalıştırıldığında duyulan kükreme sesi sonrasında yerini nabız gibi atan heyecan verici bir sese bırakır.

 

Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC)

MX-5'in farları trafik yoğunluğuna göre uzun ve kısa farlar arasında otomatik olarak geçiş sağlar. Sistem karşıdan gelen araçların farları ile önünüzde giden araçların arka farlarını algılar ve diğer sürücülerie rahatsızlık vermemek adına otomatik olarak kısa fara geçer. Yol açıldığında tekrar uzun fara geçilir. Bu sistem sayesinde hem sizin hem de diğer araçların sürücüleri için daha konforlu ve daha güvenli gece sürüşleri mümkün olur.