Heyecan verici ve dinamik sürüş performansı, gelişmiş güvenlik ve konforla buluşuyor

 

2017 Mazda3 hatchback, birçok ödüllü, gelişmiş SKYACTIV Teknolojisine sahiptir. Aerodinamik, hafif gövde tasarımı, hassasiyet ve çeviklik sağlarken hassas ve dinamik bir sürüşü garantiler. Aynı zamanda Mazda’nın efsanevi ’sürmesi keyifli’ deneyiminden ödün vermeden düşük yakıt tüketimi sunar.

Mazda3’ün şanzımanları, mükemmel bir sportif performans için yumuşak ve hızlı vites geçişleri sağlar, i-stop (başlatma/durma sistemi) ise çevre dostu bir performans hedefler. Mazda’nın özel Jinba-Ittai — otomobil ve sürücü tek vücut kavramı, bütünleştirilmiş motor, şanzıman, şasi ve gövde kontrolü sağlayan SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ teknolojileri ile daha fazla geliştirildi.

Gelişmiş i-ACTIVSENSE güvenlik özellikleri ile donatılmış Mazda3 hatchback, sürüşün keyfini tam olarak çıkarabilmeniz için cömert güvenlik ve konfor seviyeleri sunmaktadır.

  • Şerit Takip Desteği, şeritten çıkmak üzere olduğunuzda araca yön vermenize yardımcı olur
  • Sürücü Dikkati Uyarısı, sürüş davranışınızı izler ve mola vermeniz için sizi uyarır
  • Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi, önünüzdeki araçlara göre mesafenizi izler
  • Çarpışmaları önleyen Gelişmiş Akıllı Şehir Fren Desteği artık yaya tanıma özelliğine sahip

Ayrıca 2017 Mazda3 hatchback, geri görüş kamerası, Arka Trafik Uyarısı ve Kör Nokta İzleme, Trafik İşareti Tanıma (sadece navigasyon ile), Yokuş Kalkış Desteği (HLA), Arka Akıllı Şehir İçi Fren Desteği ve çok daha fazlasını sunuyor.

 

SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ

Mazda’nın insan merkezli felsefesi, yeni piyasaya sürülen SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ teknolojisi ile daha da geliştirildi. Otomobilin, otomobil ve sürücü arasındaki, Mazda araçlarını diğerinden ayıran bir bağlılık anlamına gelen Jinba-Ittai hissini artırmak üzere, entegre motor, şanzıman, şasi ve gövde kontrolü sağlar.

 

G-Vectoring Kontrolü

G-Vectoring Kontrolü, Mazda’nın SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ teknolojilerinin ilkidir. Bu teknoloji, motor torkunu yönlendirme girdilerine cevaben birleştirilmiş şekilde ayarlar, yumuşak ve etkili tekerlek hareketi sağlamak için her lastiğin dikey yükünü optimize eder. Böylece direksiyon ve tutuş performansını önemli düzeyde iyileştirerek yolcular üzerinde daha yumuşak hızlanma etkisi ve daha konforlu bir sürüş sunar. 

*Mazda6 G-Vectoring Kontrolü resmi referans amaçlıdır.

 

SKYACTIV motorlar ve şanzımanlar

2017 Mazda3 hatchback’in 120 PS gücündeki SKYACTIV-G benzinli ve 105 PS gücündeki SKYACTIV-D motorları altı ileri vitesli SKYACTIV-MT manuel veya SKYACTIV-Drive otomatik şanzımana sahiptir.

 

Aktif Sürüş Ekranı 

Aktif Sürüş Ekranı, sürücünün dikkatini yoldan ayırmadan önemli sürüş bilgilerini görüntüler. Artık tam renkli görüntü sağlayarak daha yüksek çözünürlük ve netlik sunar, tüm ortamlarda görüş ve okunabilirliği önemli ölçüde arttırır. Gösterilen bilgiler arasında şunlar yer alır: araç hızı, hız kontrol sistemi, adım adım yönlendirme, mesafe ve şerit yönlendirmesi, Şerit Takip Sistemi, Trafik İşareti Algılama (navigasyon ile birlikte), Radar Hız Kontrol Sistemi, Gelişmiş SCBS ve diğerleri.

 

 

Yaya Tanıma özellikli gelişmiş SCBS

2017 Mazda3 hatchback’in gelişmiş SCBS özelliği artık yaya tanıma özelliğini de içeriyor. Yerleşik, boşluğu ve araçlar ve yayalar gibi öndeki engellerin kapanma hızını izleyen ileriyi algılayan kamera sayesinde, Mazda3 çarpışma olasılığı olması durumunda otomatik olarak frenleme yapar.

 

Trafik İşareti Algılama

Trafik İşareti Algılama özelliği, yolu izleyen ileriye dönük bir kamera kullanır ve sistemin tanıma yazılımı, hız sınırlarını ve girilmez işaretlerini sürüş sırasında otomatik olarak algılar. Aktif Sürüş Ekranı, hız sınırının aşılması durumunda sürücüyü görsel ve işitsel bir uyarı ile uyarır.