Gelişmiş teknoloji sürüş keyfinizi arttırır

Yepyeni Mazda CX-5'i sürün ve SUV'larda nadiren görülen çeviklik ve duyarlılığı deneyimleyin. Oldukça gelişmiş SKYACTIV Teknolojimiz ile tasarlanan ve üretilen SUV, olağanüstü yakıt tüketimi ve 155 g/km'den başlayan düşük CO2 emisyonları sunmaktadır. İyileştirilmiş şasi ve G-Vectoring Kontrolü ile daha üst düzey sürüş konforu ve daha iyi tutuş sağladık.

G-Vectoring Kontrolü direksiyon, araç hız ve gaz konumunu izleyerek daha kontrollü bir sürüş sağlamak amacıyla tutuşu iyileştirmek için milisaniyeler içinde tepki verir. 27 sensör kullanan i-ACTIV Dört Tekerlekten Çekiş özelliği, yalnızca ihtiyaç duyduğunuzda çalışır ve ideal bir tutuş sunmak için gücü saniyede 200 kez ayarlar. Tüm bu özellikler, direksiyonun başında kontrolde ve güvende hissetmenize yardımcı olur, böylelikle yepyeni Mazda CX-5'in muhteşem performansının keyfini çıkarabilirsiniz.

Gelişmiş i-ACTIVSENSE güvenlik teknolojilerindeki evrimimiz sayesinde, yepyeni Mazda CX-5 tüm ortamlarda güvenle sürüş keyfi sunar. Yerleşik kameralar ve sensörler, riskleri minimum düzeyde tutmak ve ön cama önemli sürücü bilgilerini yansıtan Aktif Sürüş Ekranı ile sizi uyarmak için olası tehlikeleri erken bir aşamada tespit eder. Trafik İşareti Tanıma özelliğine sahip (navigasyon ile birlikte) Akıllı Şehir İçi Fren DesteğiMazda Radar Hız KontrolüAdaptif LED farlar ve daha birçok güvenlik yeniliği, tüm koşullarda sürüşü keyifli hale getirmekte ve sizi ve ailenizi korur.

 

G-Vectoring Kontrolü

SKYACTIV ARAÇ DİNAMİKLERİ, yepyeni Mazda CX-5'in daha fazla sürüş keyfi için sizinle uyum içinde çalışmasını sağlar. G-Vectoring Kontrolü, insan merkezli mühendislik yaklaşımlarından biridir. Siz direksiyondayken, motor torku her lastikteki yükü optimize etmek için ayarlanır. SUV'un ağırlık merkezinin daha yüksek olması nedeniyle, avantajlarını daha rahat fark edersiniz. Direksiyon hassastır; tutuş iyileştirilmiştir ve yolcular daha kusursuz ve daha konforlu sürüşün keyfini çıkarabilir.

 

i-ACTIV Dört Çeker

Mazda i-ACTIV AWD sistemi, hızlanma, dönüş, frenleme ve kaygan yol koşullarındaki sürüşler sırasında size daha fazla kontrol sağlar. Daha fazla tutuş sunmak ve stabil, güvenli bir sürüş deneyimi yaratmak için arka tekerleklere yalnızca yeterli miktarda tork gönderilir. 27 sensör kullanan i-ACTIV Dört Tekerlekten Çekiş özelliği, yalnızca ihtiyaç duyduğunuzda çalışır ve Jinba-Ittai hissini yaratmak için gücü saniyede 200 kez ayarlar.

 

SKYACTIV-GÖVDE ve SKYACTIV-ŞASİ

Daha hafif araçlar sürüş keyfini arttırır ve yakıt tasarrufu sağlar. Yepyeni Mazda CX-5'in SKYACTIV GÖVDESİ, sınıfındaki en güvenli ve en düşük boş ağırlığa sahip araçlardan biridir. Süspansiyon, yalıtım ve SKYACTIV ŞASİDE yapılan iyileştirmeler, daha sessiz, daha hassas ve konforlu sürüşe katkıda bulunur.

 

Renkli Aktif Sürüş Ekranı

Bir bakışta önemli sürüş bilgilerini görün. Yenilikçi Aktif Sürüş Ekranı, renk bakımından kolay okunur olup aracın hızını, navigasyon bilgileriyle trafik işaretlerini (varsa) ve i-ACTIVSENSE güvenlik uyarılarını doğrudan ön cam üzerine yansıtarak görüntüler ve sizin yolda neler olup bittiğine odaklanmanıza olanak sağlar.

 

SKYACTIV motorlar ve şanzımanlar

Mazda motorları güçlü performans, olağanüstü yakıt ekonomisi ve düşük emisyonlar sunar. SKYACTIV-G 2.0 doğrudan enjeksiyonlu benzinli motor, 14:1 ile dünyanın en yüksek sıkıştırma oranına ve ortalamada 6,6 l/100 km yakıt tüketimine sahiptir. 

 

Adaptif LED Farlar

Başka bir araç yaklaştığında farlarınızı karartmanıza gerek yok. Yepyeni Mazda CX-5'in Adaptif LED Farları bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirir ve aynı zamanda en karanlık yollarda bile mükemmel görüş sağlar. Otoyolda yol işaretlerini ve olası hasarları önceden aydınlatmak için ileri yönde daha fazla aydınlatma sağlanır. 

 

Trafik İşareti Algılama

Trafik İşareti Algılama özelliğimiz, hız sınırını ve giriş yok ve durma işaretlerini tespit etmek için ileriyi algılayan bir kameraya sahiptir ve bilgileri ön cama yansıtır. Hız sınırını aşmanız halinde sesli ve görsel olarak sizi uyarır. (navigasyon ile birlikte sunulur)