Dinamik performans, keyifli ve güvenli sürüş deneyimi

2017 Mazda6'nın sürüş dinamikleri, sürücü istekleriyle uyum içinde çalışarak, en keyifli sürüş deneyimini sunar. Gelişmiş SKYACTIV TEKNOLOJİSİ sayesinde, hassas ve çevik yol tutuşu ve düşük yakıt tüketimi sunar. Mazda’nın yeni SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ teknolojileri, otomobilin, otomobil ve sürücü arasındaki bağlılık anlamına gelen Jinba-Ittai hissini artırmak üzere, motor, şanzıman, şasi ve gövde kontrolünün entegrasyonunu sağlar. Gürültü, titreşim ve sertlik performansındaki iyileşmeler, en yüksek kabin konforuna katkıda bulunur. Dolayısıyla, bu otomobil, şehirden otobana keyifli bir sürüş sağlar. İsteğe bağlı ek hassasiyet için, Sürüş Seçimi özelliğiyle iki sürüş modundan birini seçebilirsiniz.

 

2017 Mazda6, kapsamlı bir yenilikçi i-ACTIVSENSE teknolojisi paketi özelliğiyle, aktif güvenlikte de liderdir.

  • Şerit Koruma Desteği, şeridinizden çıkmak üzere olduğunuzda sizi uyarır
  • Sürücü Dikkat Uyarısı, sürüşünüzü izler ve mola vermeniz için sizi uyarır
  • Hız Kontrol Sistemi, konforlu bir sürüş sunar. 
  • Çarpışmaları önleyen Akıllı Şehir İçi Fren Desteği artık yaya tanıma özelliğine sahip

 

2017 Mazda6, Trafik İşareti Tanıma (sadece navigasyon ile birlikte), Yokuş Kalkış Desteği (HLA), Geri görüş kamerası, Arka Trafik Uyarısıyla Kör Nokta İzleme (BSM ve RCTA), Geri Akıllı Şehir Freni Desteği (SCBS-R) ve çok daha fazlasını da sunuyor.

 

SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ

Mazda’nın yeni SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ teknolojileri, insan merkezli felsefemiz yönünde çok büyük bir adımdır. Otomobilin, otomobil ve sürücü arasındaki, Mazda araçlarını diğerinden ayıran bir bağlılık anlamına gelen Jinba-Ittai hissini artırmak üzere, entegre motor, şanzıman, şasi ve gövde kontrolü sağlar.

 

 

G-Vectoring Kontrolü

G-Vectoring Kontrolü, Mazda’nın ilk SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ teknolojisi olmakla birlikte, dünyanın, motor torkunu yönlendirme girdilerine cevaben birleştirilmiş şekilde ayarlayan ve yumuşak ve etkili tekerlek hareketi sağlamak için her lastiğin dikey yükünü optimize eden ilk teknolojisidir. Muhteşem tutuş hissi, sürücülere güven ve rahatlık verir. Yolcular üzerine yüklenen daha yumuşak ivme kuvvetleri sayesinde seyahat hassasiyeti geliştirilmiştir, yani yolcular daha az sarsıntı yaşar.

 

SKYACTIV motor ve şanzıman

Altı ileri vitesli otomatik şanzımanla donatılmış olan Mazda6, olağanüstü sürüş performansı sunan yumuşak ve hızlı vites geçişleriyle, sürüş ekonomisi sağlar. SKYACTIV-G dünyanın en yüksek sıkıştırma oranı olan 14.0:1 ile yüksek verimliliğe sahip direkt enjeksiyonlu benzinli bir motordur.

 

Trafik İşareti Tanıma 

2017 Mazda6 artık Trafik İşareti Tanıma özelliğiyle geliyor. Hız sınırları ve girilmez işaretleri, Aktif Sürüş Ekranı ve navigasyon ekranınızda gösterilir ve hız aşıldığında uyarı verilir.

*sadece navigasyon ile mevcuttur.

 

Yaya tanıma özellikli SCBS

SCBS şehir içinde araba kullanma stresini ortadan kaldırır. Yerleşik sensörler, öndeki engellere olan mesafeyi ve bu mesafenin kapanma hızını izler ve frenleri ani durma için doldurabilir. 2017 Mazda6'daki SCBS, aşağıdaki alanlarda performans iyileşmesi içerir: Yaya tanıma, daha uzun kamera algılama mesafesi, geliştirilmiş kullanım hızı aralığı ve çarpışma önlemenin desteklendiği maksimum hız.

 

Aktif Sürüş Ekranı

Aktif Sürüş Ekranı, Mazda6’da sürücünün görüş hattına yerleştirilmiştir; böylece dikkatinizi yoldan ayırmadan önemli sürüş bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Artık çok renkli olan görüş iyileştirilmiştir ve yüksek parlaklık ile yüksek çözünürlük ise bilgilerin her zamankinden net olduğu anlamına gelir. Aktif Sürüş Ekranı'nda araç hızı, yönlendirme (navigasyon varsa), mesafe ve şerit yönlendirmesi, Şerit Koruma Desteği, Trafik İşareti Tanıma (navigasyon ile birlikte), SCBS gibi bilgiler gösterilir.