KODO Tasarımı ile sportif, dinamik stil ve olağanüstü birlik duygusu

Sürücü ve otomobil arasındaki birlik duygusu ne kadar yüksekse sürüşün de o kadar keyifli hale geldiğine inanıyoruz. Jinba Ittai adını verdiğimiz bu özelliği sunmak, dolayısıyla otomobilinizle aranızda duygusal bir yaratmak amacıyla bu doğrultuda KODO - Hareketin Ruhu tasarım felsefemizi mükemmelleştirmek amacıyla yıllarca yoğun çalışmalar gerçekleştirdik.

Otomobilimizi, güzelliği sadeleşerek elde etme yaklaşımını kullanarak biçimlendirdik ve hazırladık. Maksimum konfor için en kaliteli birinci sınıf malzemeleri tedarik ettik. Dış tasarım biçimlerini ve etkileyici konturları iyileştirdik ve iç tasarım detaylarına yoğunlaşarak ferah kabini daha da geliştirdik. Böylece, tamamen sizin etrafınızda şekillenen bir otomobil tasarladık.

 

İnsan merkezli kokpit

CX-3, sürücü koltuğuna oturduğunuz anda sürüş isteği uyandırmak için tasarlandı. Kabin içindeki tüm öğeler ergonomik açıdan mükemmel bir şekilde yerleştirildi. Gösterge panellerinin kavisli konturlarından optimum şekilde konumlandırılmış ekranlara kadar her şeyi vücudunuzun doğal bir uzantısı gibi hissedersiniz. Yeni hafızalı sürücü koltuğu ve MZD Connect, dış dünya ile bağlantıda kalmanızı sağlar. Keyifli kullanım hissini, son derece yüksek yeni bir konfor seviyesine taşır.

 

Yeni tasarlanan direksiyon simidi

Mazda CX-3'ün direksiyon simidi, dayanıklılık ve yüksek kalite hissi sunmak için yeniden tasarlanıp  geliştirildi. Daha keskin biçimi ve çok daha şık tasarımının yanı sıra anahtarlarının düzenli yerleşiminin sağladığı gelişmiş konfor ile görünümü de en az hissettirdiği kadar güzeldir. 

 

Benzersiz Renkler

Gelişmiş boya teknolojimiz TAKUMI-NURI, CX-3'ün dinamik tasarımını vurgular. Yeni premium Çelik Grisi rengi, makinelerdeki zarif güzellik arayışını yansıtır ve benzersiz KODO - Hareketin Ruhu hatlarını belirginleştirir.

Mazda'nın eşsiz Ateş Kırmızısı rengi ise duygusal enerjiyi yayan derin ve yoğun bir tutkuyu temsil eder. Yeni bir kaplama yapısı ile elde edilen, yarı saydamlık ve renk derinliğinin eşsiz bir karışımını sunar.

 

Dinamik Dış Tasarım

En az kullanımı kadar heyecan veren bir görünüme sahip olan Mazda CX-3'ün dinamik dış tasarımı, her açıdan hız ve hareket hissi sağlar. Zarif, akıcı çizgiler, KODO - Hareketin Ruhu tasarım felsefesini doğrudan yansıtır ve dikkat çekici bir siluetin yanı sıra aerodinamik avantajlar sunar. 18 inçlik alaşımlı jantlar ve çarpıcı gümüş kaplamalı ön ızgara, CX-3'ün sportif dış tasarımını geliştirir. Tartışmasız bir biçimde güzel görünen bu otomobil, daha ilk bakışta birçok kişiyi kendine hayran bırakır.

 

18" Alaşımlı Jantlar

Mazda CX-3'ün göz alıcı görünümü, etkileyici 18 "alaşım jantlarıyla daha da geliştirilir. Stil ve performansın mükemmel bir dengesini sunan bu hafif jantlar, yol gürültüsünü giderip aracın dengesini artırmak için tasarlanmıştır ve en az göründükleri kadar iyi bir his sunarlar.

 

Aktif Sürüş Ekranı

Aktif Sürüş Ekranı (ADD), dikkatinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmadan önemli sürüş bilgilerini görebilmenizi sağlar. Tam renkli görüntü sağlayan ADD, daha yüksek çözünürlük ve netlik sunarak tüm ortamlarda görüş ve okunabilirliği önemli ölçüde arttırır. Otomobil hızı, hız kontrolü, adım adım yönlendirme ve Trafik İşareti Algılama bilgileri kolayca görülebilir.

 

Esnek Bagaj Depolama Alanı

Bagajdaki iki kademeli kargo paneli, bol miktarda depolama alanı ve esnek bagaj kapasitesi sunar. İki kademeli kargo panelinin yüksekliğini istediğiniz konuma ayarlayabilirsiniz. 

Böylece ailenizin tüm valizlerini veya spor malzemeleri ve açıkhava aktivitelerine yönelik eşyalar gibi hacimli öğeleri taşıyabilirsiniz. Bu işlev, aynı zamanda yükleme ve boşaltmayı da daha kolay bir hale getirir.