Karşı konulmaz şık görünüm ve göz alıcı duruş

MX-5’in KODO tasarımını size görsel ve dokunsal olarak hitap edecek şekilde geliştirdik. Kaslı duruşu ve ikonik ön farları ona yaşayan bir hava veriyor. Şık çizgileri ve otomobilin dış kısmından içe doğru uzanan akıcı konturları devamlılık ve birlik duygusu uyandırıyor.

Şık iç tasarım, sportif koltuklardan sürüş alanındaki sezgisel kontrollere kadar yüksek kalitede işçilikle geliştirildi. MX-5, saf sürüş keyfi ve dinamik his için tasarlandı.

 

 

Klasik üstü açık tasarım

MX-5, geriye alınmış koltukları ve önünüze kadar uzanan kaput ile üstü açık spor bir otomobilin klasik profiline sahiptir. Sağlam duruşu, şık çizgileri ve akıcı konturları, dinamik hareketi ve saf sürüş keyfini yansıtır.

 

Jinba-Ittai bir olma hissi

İç ortam tasarımımız, otomobilin içiyle dışı arasındaki sınırları ortadan kaldırarak yeni MX-5 ile bir olma hissi yaratıyor. Üst kapı döşeme panellerinin dış gövdeyle aynı renk olması sayesinde kabin içine kadar akıcı bir görünüm elde edildi.

 

Direksiyon tasarımı

Kırmızı dikişlere sahip siyah deri direksiyon hoş bir dokunma hissi sunuyor. Şekli elinize iyi oturacak şekilde tasarlanan direksiyon simidi, virajlı yollarda hızlı ve kolay direksyon hareketleri yapmanızı sağlıyor.

Kumanda düğmeleri, parmak ucuyla erişebilmeniz için saten krom kaplı direksiyon kollarına monte edilmiştir.

 

Arka tasarım

Kaslı omuzları ve geniş arka çamurlukları hacimli bir görünüm sunarken yumuşatılmış köşeler ve kıvrımlı yan kısımlar sağlam ve sportif bir görünüm kazandırıyor.

Net ve basit bir stil kullanarak, daha kullanışlı olması için bagaj bölmesinin uzunluğunu ve derinliğini artırdık.